Podzim není pouze ve znamení spadaného zbarveného listí ze stromů. Existují také rostlinky, které právě na podzim ukazují své krásy. Které to jsou? Máme pro vás tipy a inspirace pro rozkvetlou podzimní zahradu!

Je třeba myslet dopředu

podzimní květy na zahradě

Pokud si až na podzim uvědomíte, že byste měli rádi na zahradě i na podzim nějaké ty květy, už je pozdě. Myslete na to nejlépe už na jaře a nasázejte si vhodné rostlinky, které se přece jen lépe chytí během oteplování, než až na podzim. Pečlivě promyslete, kde a jak které barvy chcete, aby vše nádherně ladilo.

Chryzantéma

rozkvetlá podzimní zahrada

podzim chryzantémy zahrada

Určitě jste již o této rostlince slyšeli nebo jste ji aspoň viděli o dušičkách na hřbitovech. Lidé si ji pro její vytrvalost dávají do květináčů a zdobí tak své terasy. Tato krásná žlutá, oranžová či fialová rostlinka však bude vypadat nádherně i na vaší zahradě. Přežije i ty větší mrazy a přesto na první pohled vypadá jako klasicky letní květina.

Třezalka skvrnitá

podzimní rozkvetlé záhony

podzim květiny zahrada

Další žlutou rostlinkou, která rozzáří vaše zahrady a dodá jim trošku léta a sluníčka, je třezalka skvrnitá. Tato trvalka nejen že vypadá hezky, ale má i pozitivní účinky na zdraví člověka. Bylinka působí protizánětlivě a podporuje krevní oběh.

Japonské sasanky

podzim Japonské sasanky zahrada

Elegantní, čisté a roztomilé jsou bílé, růžovoučké až fialové podzimní sasanky. Dopřejte si hřejivý pohled na tyto netradiční květy i na záhonech vaší zahrádky. Potěšíte nejen sebe, ale i okolí.

Astry, to jsou hvězdy podzimních zahrad

astry na na zahradě

podzim astry druhy

Také astry jsou velmi populární a lidé je milují pro jejich množství krásne zbarvených květů (tmavě červené, levandulové, růžové a bílé), které dokáží oživit každičký koutek zahrady. Vybírat můžete mezi keříčkovitými astrami a také vysokými keřovými.

Konopáč

květiny na podzim záhony

zahrada konopáč

Růžovou kráskou oblíbenou ve společnosti je podzimní trvalka konopáč – Eupatorium cannabinum. Ta dokáže s vaší zahradou kouzla.

Hořec – Gentiana

rozkvetlý hořec

Pokud naopak toužíte po azurově modrých květech, pak se porozhlédněte po této květince. Vybírejte ale druhy, které kvetou během podzimu (protože existují i jarní a letní druhy).

Nádherné podzimní aranžmá

podzimní kytice

podzimní aranžmá kytice foto

Z podzimních květů můžete tvořit nádherné podzimní dekorace, které oživí nejenom váš interiér, ale také okolí vašeho domu či bytu. Vytvořit z nich můžete kytice, věnce, dekorace do truhlíků. Inspirací najdete internetu opravdu spousty a fantazie je bohatá. Nechte se proto inspirovat podzimními barvami. 

Zdroj fotografií: cz.pinterest.com, pixabay.com, www.bylinkyprovsechny.cz

 

Tagy článku: ,