Jít poprvé do školy to není jen tak. Víte, že mimo výbavu do školy byste měli vzít v potaz také pořízení vhodného nábytku do dětského pokoje? Věděli jste, že výběr vhodného zázemí pro školáka není vůbec jen tak?

Ačkoli do konce prázdnin zbývá ještě více jak měsíc, na přípravu pokojíku pro nového prvňáčka není nikdy brzo. Podívejte se s námi, jaký nábytek je vhodné zvolit aby byla příprava do školy co nejpohodlnější a nejvzornější.

Zdravá židle a stůl – bez toho by to nešlo

Naučit dítě sedět tak, aby se nehrbilo, je nejdůležitější právě v samých začátcích. To, že jej budete neustále ponoukat, aby se narovnalo ale nestačí. Musíte také pořídit tu správnou židli a správný stůl.

Židle zdravá pro dětská záda by měla absolutně vyhovovat proporcím dítěte. Měla by být proto nastavitelná ve třech částech, a to ve výšce a hloubce sedáku, a výšce opěradla. 

zdravá dětská židle

Na pohodlné židli se budou úkoly psát samy. © AB store

Stůl nebo lavice by měl být rovněž výškově nastavitelný v ideálním případě také s možností sklonu. U takového stolu si dítě bude moci číst, psát, malovat i pracovat na počítači.

Ještě jeden důležitý aspekt je užitečné vzít v potaz, a to je, abychom vybírali takový nábytek, který vydrží dítěti co nejdéle. V nejlepším případě až do dospělosti. Psací stůl a židle, do kterých investujete musí s dítětem růst a zároveň neztrácet na vkusnosti. Proto se vyplatí koupit univerzální barvu místo židle s Mickey Mousem.

vybíráme nábytek školákům

Připravte dítěti dobré zázemí pro své výkony.

Šuplíky, přihrádky, šanony 

Jak jistě víte, děti neustále vytvářejí nové a nové obrázky (tedy pokud zcela nevymění tužku a papír za počítač) , popisují sešity, čtou časopisy a do toho samozřejmě mají spostu učebnic, a to vše se musí někam vejít. 

Pokud šuplík vašeho dítěte vypadá jako jeden velký chaos, můžeme vás uklidnit, že to rozhodně není nic výjimečného. Nicméně čím dříve se dítě naučí pořádnosti, tím lépe pro něj, i pro vás. Pokud se tedy právě nyní rozhodujete k zařizování nového pokojíku ku příležitosti nástupu do školy, klaďte prvně důraz na dostatečné množství šuplíků, přihrádek a také pořiďte pár šanonů, které to celé zkrátka jednoznačně usnadní.

psací stůl ikea pro školáky

S tímto stolem si nebudete muset lámat hlavu, kam dát věci. © Ikea

Při  rozmisťování věcí do šuplíku, se v ideálním případě snažte oddělovat věci do školy od zbytku. Ve věcích do školy by neměl nikdy vznikat nepořádek. Sešity musí být vždy vyrovnáné a přehledně poskládané, aby je dítě nemohlo stratit, nebo neumět najít.

 

Tagy článku: ,