Předsíň je, ruku na srdce, asi nejzanedbávanější místností v každém domově. Jenže co má člověk vymyslet, aby se boty přestaly hromadit a kabáty přestaly padat z již přeplněných věšáků? Jak navíc této místnosti, kterou každý vždy jen projde, dodat duši a stylovost? Že nevíte? My ano!

Předsíně je ze zkušeností každého z nás místností chaosu a nepořádku. Přesto ale existuje pár vychytávek, jak s ním zatočit. Vše navíc stačí podtrhnout pěkným nábytkem, který zároveň musí posloužit i z praktické stránky. Ukážeme vám, jak svou předsíň proměnit k nepoznání.

Stop nepořádku v předsíni jednou pro vždy

  • 1. Do předsíně nikdy nepořizujte koberec. Je to místnost, kam budete každý den chodit se špinavýma botama. Je tedy vhodné rovněž vynechat plovoucí podlahu a tentokrát raději nejlépe spoléhat na omyvatelné kachličky.
  • 2. Předsíň často hyzdí drobné detaily. Například klíče na komodě nebo přípravky na boty. Pro takovéto drobnosti pořiďte malou visící skříňku nebo vyčleňte šuplík v komodě.
nábytek do předsíně

Nepořádek můžete zčásti schovat do nábytku se šuplíky a skříňkami. ©Skansen

  • 3.  Mnoho věšáků se dnes vyrábí tak, že sotva udrží jeden silnější kabát. Neberte tedy výběr věšáku na lehkou váhu a zvolte dost dlouhý a silný. Za úvahu také stojí skříň na kabáty. Ta ale nemusí být vždy tolik praktická a brzy by se z ní mohlo stát skladiště.
  • 4. Deštníky nenechávejte jenom tak válet v rohu. Předsíň bude hned lépe vypadat se stojanem na deštníky.
  • 5. Stejně tak tomu je i s botami. Pokud jich nemáte tolik, aby bylo potřeba pořizovat botník, pořiďte minimálně rohožku, kterou budete moci pravidelně čistit.
  • 6. Dávejte věcem jednotnou myšlenku. Spousta různých stylů dohromady nikdy nebude fungovat.
skříňová stěna do předsíně

S touto stěnou do předsíně celou místnost sladíte. ©Armario

Inspirace při výběru nábytku

Nábytek do předsíně by měl v ideálním případě poskytovat dostatek úložného prostoru a zároveň působit světle a nepřeplácaně. Zaměřujte se na skříně se zrcadlem a tenčí, vyšší nábytek, který místnost opticky zvětší. Většina předsíní je nejmenší místností v domě.

Úložný prostor na boty, police, věšák a skříň na chodbu, zladěný nábytok do předsíně:

předsíň nábytek chodba

Sladěný nábytok do předsíně. ©Nabytok Marmex

stěna do předsíně nábytek

Krásná retro stěna do předsíně. ©Designový nábytek

Předsíňová stěna s dostatkem úložných prostor, která navíc vypadá moderně a je s dobrým poměrem cena / kvalita:

Předsíňová stěna dřevěný nábytek

Předsíňová stěna s dostatkem úložných prostor. ©Nabytok Marmex

botník do předsíně

Praktický botník, ze kterého boty mohou po procházce ve sněhu odkapat. ©Halmar

Pokud však máte větší předsíň, neváhejte se podívat po sektorovém nábytku. Takový nábytek vypadá v místnosti elegantně a poskytuje množství úložného prostoru.

Zajímavým nápadem na šetření prostoru je mít věšáky připevněné na dveřích z vnitřní strany. Nebudou tak překážet a zabírat místo, a navíc bude pohled na předsíň čistý.

Věšáky na dveře

Věšáky na dveře šetří místo kdekoliv. ©Blancheporte

 

Tagy článku: ,