Tak, jak podzim mění barvy v exteriéru zvaném příroda, tak si i naše interiéry v tomto období žádají změnu. Na podzim jednak měníme oblečení za teplejší, zároveň si zateplujeme a zútulňujeme i své bydlení. Kdo má koženou sedací soupravu, vytáhne deky nebo různé přikrývky, aby kůže nechladila, na podlahy znovu pokládáme odložené koberce, měníme závěsy za teplejší, zapalujeme si večer oheň v krbu, … Ale není to jen o tom. Zkuste něco více a přizpůsobte si své bydlení podzimní atmosféře.

Rozmístěte zdroje světla po prostoru

Jeden silný zdroj světla na stropě místnosti je sice standard, ale není to nejlepší řešení. Člověk je stále tvor přírodní a není pro něj zdravé ostré, umělé světlo v čase, kdy nesvítí slunce. Pro psychiku je mnohem příjemnější světlo vycházející z menších zdrojů a z teplejšího spektra vlnové délky. Rozmístěte proto alespoň v obývacím pokoji několik menších lamp a svíček. Lépe si tak odpočinete po náročném dni v práci, a vaše děti po škole.

interiér zdroje tepla světla

Více zdrojů světla dodá pokoji příjemnější atmosféru.

obývák podzimní inspirace

Nebojte se do interiéru dokoupit více světelných zdrojů.

Pohrajte si s barvami podzimu

Příroda na podzim je plná barev, tak proč si její odstíny nepřenést i do vlastního domova? Barvy podzimu jsou oranžová, červená, hnědá, žlutá, zemité barvy, případně i některé odstíny zelené.

barvy podzimu v interiéru

Přeneste krásné barvy podzimu z přírody do interiéru.

Zkuste vyměnit ubrusy za nové, dekoraci za podzimní, koberečky za teplejší, vázy s podzimní tematikou, …

podzimní výzdoba dom byt

Podzimní výzdoba skládající se z větvičky ve váze, taburetky v podobě dýně, polštářů v podzimních odstínech, …

podzimní dekorace interiér

Dekorace do místností během podzimu.

Využijte ovčí rouno

Ovčí rouno je luxusním doplňkem do každého příbytku. Je ekologické, velmi dobře vypadá, zahřeje a už není ani tak drahé, jako kdysi. Jeho nevýhodou je nutná pravidelná péče, aby nedocházelo ke znehodnocení vlny, k poškození vláken a zanášení nečistotou. Máloco je tak příjemné jako ležet na ovčím rounu při zapáleném ohni v krbu.

krb ovcčí rouno

Ovčí rouno před krbem pro pohodlí domova během delších podzimních večerů.

Oblečte polštáře do podzimních motivů

Už vás nebaví dívat se na stále stejné polštáře? Začněte měnit jejich povlečení podle ročního období. Nemáme na mysli jen ty tradiční, už pomalu kýčové, vzory, jako například v zimě Santa Klaus a sněhové vločky, na jaře květiny, a podobně. Lepší je použít příslušnou barvu látky pro dané období, a to bez vzoru nebo s nějakým decentním.

dekorační polštáře

Polštářů není nikdy dost.

zemité barvy polštáře obývací pokoj

Zemité tóny pozdního podzimu s dekorací v podobě suchých větví ve váze.

podzimní barvy designový pokoj

Designový interiér v podzimních barvách s mnoho polštáři.