Jaro už bude za chvíli v plném proudu a neodmyslitelně k němu patří jarní výzdoba a úklid. Právě teď je na čase vyměnit nové kousky za staré a rozzářit svoje bydlení v jemných tónech jara. 

Kolik lidí už dnes nemá ani čas chvíli si dopřát trochu radosti a zkrášlit si domov jarní tématikou. Doba je tak upracovaná, že si lidi příchodu jara snad ani nevšimnou. Proč si ale nezpříjemnit trochu chvíle volného času jarními činnostmi věnovanými vašemu bytu? Jistě vás to přivede na nové myšlenky a zvedne vám náladu! 

Pokud si úplně nevíte rady, kde a s čím začít, jistě vás potěší naše 3 rady. Vzhůru k jarním radovánkám!

1. Květiny

Jak nejjednodušeji dostat jaro za dveře vašeho domu? No přece květinami! Květy jsou přece největším symbolem jara. Po dlouhých zimních měsících byt volá po novém oživení. 

hyacinty

Přepych barevných hyacintů ©zimt2003

Vyjděte si na procházku a natrhejte drobné jarní květinky. Pomalu se probouzí sněženky, bledule, narcisy, krokusy… Všechno ve vázách působí překrásně a svěže. S příchodem květnu si vázu můžete zkrášlit také rozkvetlou větvičkou ovocných stromů. A samozřejmě nesmí chybět kočičky! 

Jídelní stůl

Nevšední krása rozkvetlých větviček přímo ve vašem bytě Zdroj: www.stylainterier.cz

Není lepší důvod k procházce, než přinést z ní něco domů. Uvidíte, že jaro a novou sílu nasajete jen, co vyjdete z domu.

Tulipány jako jarní výzdoba

Tulipány patří neodmyslitelně k jaru ©Alexas_Fotos

Bydlíte ve městě a není vám příroda moc dostupná? Vysázejte si rostlinky do truhlíků.

2. Úklid

Jaro je čas, kdy něco staré odchází a probouzí se nový život. Na jaře by si měl každý koupit alespoň nějakou malou novou maličkost. To ovšem není to jediné: stejně důležité je i zbavit se nepotřebných věcí. 

Proč si třeba nepořídit něco nového do svého bytu? Už dlouho toužíte po novém jídelním stole, kávovaru nebo komodě? Buďte k sobě jednou ročně štědří a vyjděte si koupit novou věc!

Jarní úklid

Na jaře se vše smíčí s leští ©Pixabay

No a úklid… To už je asi pro každého ta horší věc. Toužíte po pár radách, jak si jej zpříjemnit?

  • Při uklízení si pusťte nahlas své oblíbené písničky. Nejlépe nějaké rychlejší. Uvidíte, že vám uklízení půjde samo!
  • Snažte se brát úklid, jako způsob, jak si zlepšit tělesnou kondici. Jak nejrychleji zvládnu odnosit ty staré krabice ven? Na jaře se se sportem začíná nejlépe a jarní úklid může být dobrým startem. Ohněte se pro věc k zemi a protáhněte si lýtka. Vytáhněte se nahoru pro knížky u stropní police. Rozhýbejte boky při zametání. Cvičení nemůže být jednoduší! 
  • Berte úklid jako prospěšnou činnost! Proč všechny nepoužívané věci vyhodit, když by je někdo třeba rád ještě využil? Spojte jarní očistu domu s dobrým pocitem. Darujte knížky do sbírky v knihovně nebo založte malý bazar na chodbě v paneláku. Odneste nenošené oblečení na charitu nebo do bazaru a podobně. 
  • Vydělejte si úklidem. Nafoťte ještě použitelné staré věci a pokuste se prodat přes bazar. Můžete tak vyřešit problém, kde vzít peníze na koupi nového nábytku.
Úklid na jaře

Úklid dokáže zvednout náladu bytu i vám©Nathan Cowley

Tak vzhůru do úklidu, jen pozor na Velký pátek, to se uklízet nesmí!

3. Jarní výzdoba

Co by to bylo za jaro bez trochy jarní výzdoby? Jarní doplňky jsou na každém rohu, ale my doporučujeme nebýt líní a vyrobit si vlastní. Kdy jste naposledy něco vyrobili? Výtvarné činnosti přináší lidem pozitivní náladu a úlevu unavené mysli. Nabarvit kraslice, vyšít ptáčky nebo vystřihnout a vymalovat papírové květiny do oken zvládne každý. 

Velikonoční kraslice

Tato výzdoba vajec je velice jednoduchá a velice působivá ©Public Domain Pictures

Jarní výzdoba

K jaru patří neodmyslitelně růžová ©pixel2013

Přizvěte do kreativního tvoření i děti, nebo nějaké kamarády. Ti také jistě ocení netradiční zábavu, kterou už si dlouho nedopřáli. 

 

Tagy článku: , ,