Jaro už je tu. Přestože tráva se ještě příliš nezelená a barvy přírody jsou trochu bledé, brzy se to všechno změní a vše bude zářit barvami, životem a energií. Za pár týdnů přijde velikonoční pondělí, barevná vajíčka a pletené žíly s pestrobarevnými pentlemi. Jaro a nastávající Velikonoce v nás zanechávají hluboký dojem a my toužíme si v zářivých odstínech tohoto živého období vybarvit celý dům. Proto se pojďme podívat, jak si v jarním duchu oživit a rozjasnit například jídelní stůl. Přinášíme vám tipy na dekorativní jarní prostírání.

S jarem se svět probouzí k životu. Celé okolí, příroda, nebesa i my samotní se měníme z ponuré zimy na rozzářené jarní tvory plné barev, života, energie a slunce. Jediné, kam se tato energetičnost nedostává, je náš domov. Do domečků a bytů vneseme světlo jara jenom pomocí dekorací, a proto se pojďme podívat, jak si v jarním duchu vyzdobit kuchyni či jídelnu.

Dekorativní jarní prostírání plné barev, odstínů a jemných tónů

Jaro je spojeno s nespočetnými odstíny barev – fialové a oranžové krokusy, červené a žluté tulipány, petrklíče i narcisy, běloskvoucí se sedmikrásky a voňavě fialkové fialky. Zkrátka a jednoduše řečeno, jde o širokou paletu všech jarních kytiček, které kvetou na lukách, v parcích a hlavně v zahrádkách.

Prvním trendy dekorativním jarním prostíráním je právě barevné prostírání plné přírodních barev, které bude vyvolávat dojem rozkvetlé jarní zahrádky. Zvolte barevné talíře – žlutý polévkový talíř, zelený talíř na druhý chod a k tomu vázičku s barevným kvítím doprostřed stolku. Základem tohoto stylu sou barvičky kombinované s minimalismem. Dávejte přednost čistému stolu bez zbytečných okras, doplňků a množství malicherných dekorací. Raději se zaměřte na kombinaci jarních barviček – žluté, zelinkavé, fialkové, běloskvoucí až smetanové, oranžové nebo červeňoučké.

Barevné, dekorativní jarní prostírání

Barevné, dekorativní jarní prostírání. © Zdroj: live. laugh.rowe

Svěží květinová výzdoba doplňující dekorativní jarní prostírání

Kromě barev k jaru dokonale sedí i květiny, které se momentálně probouzejí k životu. Jsou svěží, plné života a naprosto dokonalé. S ohledem na barevnost jarních květin můžete zbytek prostírání volit v minimalistickém duchu – světlounké, nevýrazné a sněhově bílé či smetanově krémové.

Květiny bych volila v jednom odstínu, jeden den například fialkové fialky v kombinaci s lila ubrousky, druhý den například žlutavé narcisy či petrklíče, jiný den zase červeňoučké či běloskvoucí tulipány, atd.

Nádobí volte minimalistické – bílé či jiné pastelově jednobarevné, ladící s kyticí a zároveň zdobené drobnými prvky. Zajímavou dekorací se může stát dekorace položená na nádobí, například zlatavé pírko přes talíř ke zlatavým petrklíčům ve váze a bílému prostírání.

Květinová, dekorativní, jarní výzdoba

Květinová, dekorativní, jarní výzdoba. © Zdroj: www.homedit.com

Šeříkově přírodní, dekorativní a jarní prostírání

Další možností je jemné šeříkové prostírání. Fialovým šeříkům, které budeme moci mezi jarní výzdobu zařadit až v pozdějších týdnech dlouhého jara, sluší kombinace se žlutými květinami, jako jsou petrklíče, narcisy, tulipány či žluté kopretiny.

Svěží květinová výzdoba doplňující dekorativní jarní prostírání

Svěží květinová výzdoba doplňující dekorativní jarní prostírání. © Zdroj: www.homedit.com

Svěží zelené dekorativní jarní prostírání

Svěží zelené dekorativní jarní prostírání. © Zdroj: www.homedit.com

Jarní květinové prostírání s potiskem

Velmi zajímavou možností je naučit se o zdravém životu i u vás doma. Venku kvetou rostliny a doma v květináče se rozvíjejí poupata, to je to pravé ořechové při volbě jarního prostírání. Prostírání můžete doplnit například ubrusem nebo podložkami pod talíře s potiskem rostlin.

Jaro v barvách moře aneb netradiční dekorativní jarní prostírání

Jaro v barvách moře aneb netradiční dekorativní jarní prostírání. www.seasideinteiors.ca

 

Tagy článku: