Koroze či navlhnutí jsou časté problémy u střech a také balkonů. Mnohdy ale stačí jenom jednoduché řešení a je navždy po problému. Jak se s hydroizolací vypořádat a jak postupovat? To vše vám vysvětlíme v tomto článku. Nemusíte se bát, většinou se nejedná o žádnou složitost. Je jen potřeba vědět, jak na to. 

Nabízí se dokonce několik způsobů, jak zajistit hydroizolaci. Pochopitelně bude odlišná u balkonu a u střechy. Možností je ale i tak více a my jsme se rozhodli vás s nimi seznámit.

1. PVC a kaučukové fólie

Často se stane, že voda na balkonech či střechách pronikne i do míst, kde jsme ji nečekali. Důležitým krokem je dlouho neotálet. Problémy se totiž mohou zhoršit do mnohem větší podoby. 

První variantou je aplikovat na podlahu balkonu speciální folii, která skvěle izoluje. Tyto foliové povrchy se prodávají protiskluzové. Jsou dostupné v několika barvách a snadno instalovatelné. Snadno je můžete aplikovat na jakékoli podloží. Jsou dokonce vhodné také jako podklad pro střešní zahradu. Materiálově se mimo PVC mohou vyrábět také z kaučuku. Folie z kaučuku jsou rovněž velmi odolné a pružné. Folie se mimo balkonů používají rovněž u střech, ale většinou pouze u plochých nebo lehce skloněných. Ale rovněž se mohou používat do konstrukce střech šikmých.

2. Hydroizolace firmy Protan

Firma Propan přišla s podobnou metodou PVC, pouze v tekutém stavu. Rovněž vyrábí pásy, které poskytují maximálně kvalitní výsledek.

hydroizolace střechy

3. Tekutá hydroizolační vrstva

Běžně se také užívá hydroizolační vrstvy, která se zakládá na UV stabilních polyuretanových pryskyřicích. Tato metoda se většinou využívá v případě, když nechceme překrýt viditelně povrch a pouze zaplnit spáry, nebo vytvořit voděodolný povlak. Může také rovněž aplikovat pod povrch při stavbě. Většinou totiž tvoří pouze vrstvu mezi podkladem a hydroizolačním materiálem. 

4. Asfaltový pás a štěrk

Pás vyráběný z asfaltu nabízí podobné vlastnosti jako pás z PVC. Aplikuje se do více vrstev na střechu. Nebo v povlacích, které ovšem nejsou namáhány tlakem. Rovněž existují asfaltové štěrky, které lze považovat za samostatnou hydroizolaci. Nanáší se v silnějších vrstvách. 

 

Tagy článku: , ,