Hledáte místečko, kde byste se mohli schovat před světem? Toužíte po klidném místě, útulném pokoji, kde si můžete sednout do pohodlné sedačky s knížkou v ruce a horkou aromatickou kávou před sebou? Ideálním řešením se vám může stát zimní zahrada, která na rozdíl od zahrady venku pokvete i v zimě.

 Zimní zahrada je místem, kde se můžeme schovat před ponurou šedí venkovního světa a kochat se bohatstvím barev, tvarů a vůní, které nám příroda nabízí. Díky zimní zahradě si můžete kvetoucí a bujarou květenu zahrady užívat i v zimě, kdy skutečná zahrada za okny leží ukrytá pod vrstvou sněhu a mnohdy i bláta.

Pravděpodobně si zimní zahradu spojíte s rozlehlými a honosnými vilami či dokonce majestátními zámky. Nevěště hlavu, že bydlíte v malém bytě a na zimní zahradu nemáte místo. Zimní zahrada přeci nemusí být samostatnou místností, kam byste si nastěhovali posezení z obývacího pokoje a tisíce květin. Zimní zahradu si můžete zařídit jen v jednom rožku svého bytu. Hlavně dbejte na to, aby bylo v zahradě dostatek světla. To znamená, že vám postačí pouhý prostor u velkého okna v obývacím pokoji.

Zimní zahrada

Zimní zahrada plná zelených květin. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Zimní zahrada jako zelená oáza v poušti

Zimní zahrada samozřejmě slouží hlavně jako oáza klidu pro vaši duši, kde vás oblažuje nespočet barevných květin a bujně olistěných rostlin. Jaké rostliny, v jakém poměru a v jakém seskupení budete rostliny aplikovat, záleží jen na vás. Možným řešením je ladit zimní zahradu do interiérového stylu. Například zahradu v etno stylu doplňte exotickými rostlinami a zahradu v provensálském stylu ozdobte kvetoucími pastelovými rostlinami.

Rustikální zimní zahrada

Rustikální zimní zahrada. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Zimní zahrada ve stylu skleníku

Zimní zahrada ve stylu skleníku. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Exotická zimní zahrada

Exotická zimní zahrada v etno stylu. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Zimní zahrada, místo pro příjemné posezení nad kávou

Kromě květin je stejně důležitý i nábytek, doplňky a dekorace. Stejně tak jako květiny můžete vybírat podle určitého stylu, jak již jsme uvedli v předchozím odstavci, můžete i nábytek ladit v určitém stylu. Vybírat můžete z nepřeberného množství stylů, například Provence, Skandinávie, Etno styl či venkovského stylu.

Květiny pak můžete stylově sladit s nábytkem.

Provensálská zimní zahrada

Provensálská zimní zahrada. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Zimní zahrada s obývacím prostorem

Zimní zahrada s obývacím prostorem. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

Zimní zahrada jako oáza klidu

Zimní zahrada jako oáza klidu. © Zdroj: www.mostbeautifulthings.net

 

Tagy článku: