Branka nebo brána je první, co spatří návštěva, která k vám přichází. Proto byste neměli výběr brány zanedbat, ale vybírat pečlivě a s ohledem na styl vašeho domu. Jak správně vybrat vám poradíme v následujícím článku.

Brána v klasickém stylu

Dům v klasickém stylu nejlépe doplníte o oplocení v bílé barvě. V klasickém stylu jsou designovým prvkem vrcholy, proto by brána neměla být rovného tvaru, ale nahoře může také tvořit krásný oblouk – jako brána do jiného světa, do toho vašeho.

brána domu výber rady

Brána ve stylu romantického venkova

Venkov nás vždycky inspiroval, ať už v bytovém designu nebo v architektuře celkově. Všechny prvky jsou jednoduché, ladí s okolní přírodou a mají přírodní tóny barev. Venkovská brána by měla tohle všechno odrážet. Měla by být jednoduchá a dobře splynout s okolím.

Moderní styl domu a jeho brána

Dnes už se moc nevidí klasické domy, ale spíše moderní stavby, které mají jednoduché tvary. Moderní brána je odrazem toho všeho. Je jednoduchá, má rovné tvary a dokonale ladí k celé stavbě. Odráží charakter majitele, jelikož správně vybraná brána napoví hodně o stylu majitele domu.

Jaké máme druhy brán?

Nabídka sortimentu je opravdu velmi široká. Můžeme si vybírat mezi posuvným branami, které se nejlépe hodí k modernímu stylu, mají mechanismus, který sám otevírá bránu. Jsou praktické, zvláště pokud nechcete vystupovat a otevírat bránu ručně, ale jednoduše vjet na pozemek bez zbytečného vystupování.

Opakem jsou křídlové brány, které mohou být jak mechanické, tak i na ruční otevírání. Hodí se ke všem stylům.

Nezapomeňte na osvětlení

Vstup na váš pozemek by měl být také dobře osvětlený. Jak z bezpečnostních důvodů, abyste si náhodou nenabourali v noci do plotu, tak i z důvodu, pokud máte kamery na svém pozemku, tak aby bylo dobře vidět na ulici. Osvětlení pozemku vám nabízí jak veřejné osvětlení v podobě pouličních lamp, tak také osvětlení u vstupních dveří, na bráně nebo podél celého plotu. Ve dne krásná dekorace, v noci užitečný doplněk.