Hotelierstvo nie je jednoduchý biznis. Hotely a ďalšie ubytovacie zariadenia vychádzajú zo svojho umiestnenia, polohy, marketingu a ceny. To, či sa hostia budú do hotelu radi vracať, ale záleží aj od personálu a hotelového vybavenia. A keďže sme web zameraný na bývanie, nábytok a interiérový dizajn, asi vás neprekvapí, že tento článok nebude o hotelovom personále, ale o hotelovom nábytku.

Recepcia na prvom mieste

Prvé, čo si každý hosť všimne, a s čím príde v prvých sekundách až minutách do kontaktu, je recepcia. Recepcia by mala byť viditeľná hneď od vstupu do hotela. Recepčný pult musí byť dostatočne široký a voľný. Na prípadnú reklamu alebo ponuky (hotelovej reštaurácie, wellnessu) vyhraďte iné miesto. Podľa úrovne luxusu vyberajte materiál pultu. Do hotelov jeden až dvojhviezdičkových bude postačovať tenšia doska pultu zo svetlého dreva, do luxusnejších napríklad masívnejšia doska z tmavého dreva. Nezabudnite na vhodné osvetlenie, ako za denného svetla, tak aj v nočných hodinách.

nábytok na recepciu

Recepcia vo väčšom hoteli.

hotelový nábytok recepcia

Recepcia menšieho hotela s rodinnej atmosférou.

Nábytok na recepciu

Neďaleko recepčného pultu býva oddychová a čakacia zóna. Nábytok na recepciu pozostáva najčastejšie zo sedačiek alebo sedacích súprav a nižšieho kancelárskeho stolíka. Nábytkom na recepcii tiež dávate na známosť, akú úroveň hotela sa snažíte prevádzkovať. Lacnejšie hotely volia látkové sedačky a drevené stolíky. Drahé hotely budú mať na recepcii kožené sedačky a sklenené stoly. Samozrejme, všetko záleží od dizajnéra, aký štýl zvolí. Bude však platiť, že použité materiály budú hneď na prvý pohľad vypovedať o úrovni hotela.

Zaujímavým typom nábytku na sedenie sú modulárne sedačky. Ide o jednotlivé prvky nábytku, ktoré do seba zapadnú a vyzerajú akokeby boli z jedného kusu. Modulárnym nábytkom je možné vybaviť akýkoľvek priestor, akýchkoľvek rozmerov. Vyhovie požiadavkám i náročnejších hoteliérov a zároveň ulahodí dizajnérom.

hotelový modulárny nábytok

Modulárna sedacia súprava umožňuje variabilné riešenie nábytku do hotela.

Hotelový nábytok na izbu

Hotelové izby by mali mať hlavu a pätu. Nie nadarmo sa odporúčajú služby interiérových architektov a dizajnérov. Ak vybavujete hotelovú izbu nanovo, určite využite ich pomoc. Aj keď by to mal byť menej skúsený človek. Stále sa často stretávame s hotelovými izbami, v ktorých sa necítíme príjemne. A do takých sa potom neradi vraciame.

nábytok hotelová izba

Treba mať ale na pamäti, že najdôležitejším prvkom sú vždy postele, respektíve matrace. Tie musia byť pohodlné, nevyležané. Až potom môžete rozmýšľať nad ďalším nábytkom, akými sú stoličky, stoly a ďalšie. I tu odporúčame siahnuť po modulárnom nábytku, hlavne ak chcete dobrý pomer kvality, dizajnu a ceny.