Ísť prvýkrát do školy to nie je len tak. Viete, že mimo výbavy do školy by ste mali vziať do úvahy aj obstaranie vhodného nábytku do detskej izby? Vedeli ste, že výber vhodného zázemia pre školáka nie je vôbec len tak?

Hoci do konca prázdnin zostáva ešte viac ako mesiac, na prípravu izbičky pre nového prváčika nie je nikdy skoro. Pozrite sa s nami, aký nábytok je vhodné zvoliť aby bola príprava do školy čo najpohodlnejšia a nejvzornejšia.

Zdravá stolička a stôl – bez toho by to nešlo

Naučiť dieťa sedieť tak, aby sa nehrbilo, je najdôležitejšie práve v úplných začiatkoch. To, že ho budete neustále nabádať, aby sa narovnalo ale nestačí. Musíte tiež zaobstarať tú správnu stoličku a správny stôl.

Stolička zdravá pre detský chrbát by mala absolútne vyhovovať proporciám dieťaťa. Mala by byť preto nastaviteľná v troch častiach, a to vo výške a hĺbke sedadla, a výške operadla.

zdravá detská stolička

Na pohodlnej stoličke sa budú úlohy písať samy. ©AB store

Stôl alebo lavica by mal byť tiež výškovo nastaviteľný, v ideálnom prípade aj s možnosťou sklonu. U takého stola si dieťa bude môcť čítať, písať, maľovať a aj pracovať na počítači.

Ešte jeden dôležitý aspekt je užitočné vziať do úvahy, a je ním to, aby sme vyberali taký nábytok, ktorý vydrží dieťaťu čo najdlhšie. V najlepšom prípade až do dospelosti. Písací stôl a stolička, do ktorých investujete, musia s dieťaťom rásť a zároveň nestrácať na vkusnosti. Preto sa oplatí kúpiť univerzálnu farbu miesto stoličky s Mickey Mousom.

vyberáme nábytok školákom

Pripravte dieťaťu dobré zázemie pre jeho výkony.

Šuflíky, priehradky, šanóny

Ako iste viete, deti neustále vytvárajú nové a nové obrázky (teda ak úplne nevymenia ceruzku a papier za počítač), píšu do zošitov, čítajú časopisy a do toho samozrejme majú množstvo učebníc, a to všetko sa musí niekam vojsť.

Ak šuflík vášho dieťaťa vyzerá ako jeden veľký chaos, môžeme vás upokojiť, že to rozhodne nie je nič výnimočné. Avšak čím skôr sa dieťa naučí poriadnosti, tým lepšie pre neho, aj pre vás. Ak sa teda práve teraz rozhodujete pri zariaďovaní novej izbičky k príležitosti nástupu do školy, klaďte v prvom rade dôraz na dostatočné množstvo šuflíkov, priehradiek a tiež kúpte pár šanónov, ktoré to celé skrátka jednoznačne uľahčia.

písací stôl ikea pre školákov

S týmto stolom si nebudete musieť lámať hlavu, kam dať všetky veci. © Ikea

Pri rozmiestňovaní vecí do šuflíka sa v ideálnom prípade snažte oddeľovať veci do školy od zvyšku. Vo veciach do školy by nemal nikdy vznikať neporiadok. Zošity musia byť vždy zarovnané a prehľadne poskladané, aby ich dieťa nemohlo stratiť, alebo nevedieť nájsť.

 

Tagy: