Zařizujete nebo rekonstruujete vaši ložnici? Pak budete zajisté potřebovat ten správný noční stolek! V tomto článku se dozvíte, jak si zvolit ten správný, na co si dát pozor a také se můžete inspirovat. Vyberete si tak ten pravý stolek, který budete prostě milovat!

Vzhled nočního stolku

Samozřejmě, že spousta z nás dává přednost praktické stránce věci, ovšem neměli bychom opomínat design. Ačkoliv se jedná o tak malý kousek nábytku, měl by ladit se zbytkem pokoje. Rozhodně bychom vám doporučili nejprve zařídit ložnici jako celek, vybrat druh dřeva a do jakých barev bude ložnice ladit. Poté vyberte vhodný stolek. Pokud máte postel ze dřeva dub sonoma, pak kupte i noční stolek z tohoto druhu. Je to snadné a efektní. Spousta firem vyrábí postel s nočním stolkem v sadě, to vám usnadní práci a výběr.

výběr nočních stolků

Inspirovat se můžete také stylem vintage, který nádherně ladí do ložnice. Jsou to prvky starší módy zasazené do moderního a čistého interiéru. Co takhle bílý noční stolek s ozdobnými motivy jako ze zámku? Pokud se nebojíte, inspirujte se na internetu a vyberte si nějaký designový kousek. Myslíme tím noční stolek atypického tvaru s různými zvláštnostmi.

Po sestavení stolku si jej můžete ještě dodatečně dozdobit. Stane se z něj krásný doplněk, který dotvoří interiér ložnice. Udělejte si v místnosti pohodlí, útulno a příjemný prostor, kde se vám bude dobře usínat. Můžete si například na stolek položit krajku, na to vázu s umělou kytičkou, dále třeba fotku vaší rodiny nebo svíčku. Ve fantazii se meze nekladou.

Parametry nočního stolku

Při výběru nočního stolku byste měli myslet na jeho velikost. Odměřte si, kolik volného prostoru vedle postele máte, poté vybírejte. Nevsázejte na to, že ono místo máte „v oku“.

tipy na noční stolky

Také výška stolku je důležitá. Ta se bude odvíjet od výšky samotné postele. Aby se nestalo, že byste se hlavou bouchali o roh stolku, popřípadě abyste se nemuseli příliš zohýbat. Velikost vám musí být pohodlná, zkrátka tak akorát.

Existují také tzv. servírovací stolky. Fungují na principu, že jsou trošku vyšší, než je postel a výsuvná deska se otočí tak, abyste mohli ležet a v pohodlí si jíst snídani u stolku.

Noční stolky

Myslete také na praktičnost! Potřebujete stolek, kam si budete ukládat kapesníky, knížky, na kterém bude stát lampička, budík a spousta dalších věcí. Upřednostňujete šuplíky? Nebo raději dvířka s poličkami? Chcete, aby stolek byl uzamykatelný? Je to na vás, pečlivě si to rozmyslete. Na trhu existují desítky různých druhů nočních stolků, stačí vybrat ten, který byl stvořen pro vás.

designové noční stolky

Zakoupit si můžete také noční stolek na kolečkách, může se stát, že sice nebude tolik stabilní, zato manipulace s ním bude jednoduchá. Pokud jej budete potřebovat odsunout, jednoduše odsunete. Ovšem dbejte na to, jaký kus kupujete! Noční stolek musí být především bezpečný a stabilní!

 

Tagy článku: