Ušáky patří k nestárnoucím kusům nábytku, mnoho z nás si je pamatuje už z domovů našich babiček. V dřívějších dobách byste je mohli koupit spíše pod názvem čtenářské křeslo, což odpovídá tomu, k jakému účelu se nejčastěji používá.

K čemu byl vlastně ušák vymyšlen a jak ho vhodně začlenit do interiéru

křeslo ušák prodej

Tento typ křesla má svůj původ ve Francii, zdejší obyvatelé jsou totiž proslulými požitkáři. S ušákem tak budete mít nadmíru pohodlné posezení a bude se vám v něm perfektně nejen číst. Konstrukce ušáku má svůj tvar z poměrně prozaického důvodu. Opěrka poskytuje podporu hlavě a krční páteři. Když tedy v křesle pro jeho pohodlí nejen nad knihou usnete, rozhodně by vám nemělo hrozit, že se následně probudíte celí „rozlámaní“.

ušák křeslo moderní

To současně odkrývá jedno úskalí. Ušák zkrátka není nijak subtilním kouskem nábytku. V místnosti si nevyhnutelně „ukradne“ svůj prostor. Slušet mu to bude mnohem lépe v obývacím pokoji, kde je dost místa. Malou místnost opticky přeplní a vám se v ní kvůli nedostatku vzdušnosti a volného prostoru zaručeně nebude dobře odpočívat. Chcete-li alespoň trochu opticky vyvážit jeho výraznost, určitě byste měli sáhnout po křesle ve světlém provedení. Současně se hodí spíš k tomu, abyste jej postavili do rohu, ve volném prostoru nebude vypadat úplně ideálně. K němu postavte stojací lampu a máte moderně a hlavně účelově zařízený kousek prostoru, kde se budete cítit doma.

Jak vybrat ušák a podle čeho se rozhodovat u materiálu

Křeslo ušák

Jeho funkce i napovídá, jak byste si ho měli vybrat. Při nákupu je ideální si ho zkrátka přímo vyzkoušet. Posaďte se a vůbec se nestyďte v křesle zaujmout svou oblíbenou pozici. Jen tak zjistíte, jestli vám bude skutečně vyhovovat.

ušák pohodlné sezení

Výběr designu a materiálu je rovněž poměrně pestrý. Nejluxusnější variantu představuje kůže, která má výhodu v dlouhé životnosti. Při správné péči vám ušák v kůži vydrží po mnoho let. Stejně efektní, byť o něco méně odolná, je i její umělá napodobenina. A v neposlední řadě je na trhu k dostání i mnoho ušáků s látkovým potahem. V tomto případě si zase můžete vybrat z řady barevných kombinací, které se hodí do každého interiéru.

Zdroj fotografií: pier1.com, westelm.com

 

Tagy článku: