Ach, my ženy, milujeme kosmetiku, rády o sebe pečujeme a ne jedné z nás je sen mít doma nádherný toaletní stolek. Co by měl správný toaletní stolek obsahovat? Jak by měl vypadat a kam jej správně umístit? Dovíte se v našem článku plném rad a inspirace. 

K čemu takový toaletní stolek vlastně slouží

Je to místo, kde si žena může odložit veškerou kosmetiku a šperky a bude je mít přehledně zorganizované. Pro pány je plus, že se nebude válet nikde jinde a tedy koupelna nebude přeplněna různými věcičkami manželky. Kromě místa na uskladnění tkví kouzlo toaletních stolků v tom, že je to místečko, kam si žena sedne, má před sebou zrcadlo a může se nalíčit a upravit, když chce vypadat krásně. Jedná se tedy o velmi praktický kousek nábytku.

Toaletní stolek

Kam toaletní stolek umístit

Samozřejmě se nám nabízí jako ideální možnost ložnice. Není to však pravidlem. Záleží na vaší domácnosti, kde máte pro stolek místo. Doporučili bychom jej umístit někde k oknu, kde je dobré světlo. Přece jen ženy vědí, že mnohdy na umělém světle vypadá líčení úplně jinak, než když vyrazíte ven na sluníčko.

Toaletní stolek

Sepište si, co požadujete

Toaletní stolek

V hlavě či na papír si vytvořte představu, co by měl váš ideální toaletní stolek obsahovat, jaký by měl být, co od něj očekáváte. Pro inspiraci uvádíme pár tipů:

  • Potřebujete, aby měl ve svém čele velké zrcadlo? Ne vždy to tak musí být. Místo zrcadla můžete na zeď umístit pěkné obrázky a fotografie, případně citáty. A k líčení pak využívat malé praktické zrcátko, které nezabere příliš místa.
  • Potřebujete na stole úložné prostory? Ano, toaletní stolky většinou mívají na stole malé praktické organizátory a různé úložné boxy, do kterých můžete uložit zmíněnou kosmetiku nebo šperky. Druhou možností je, že stůl bude prázdný a necháte průchod vlastní fantazii. Šuplíky pak umístěte pod stůl.
  • Židlička může a nemusí být součástí sady toaletního stolku. Samozřejmě však budete požadovat to, aby se ke stolku hodila, dobře se na ní sedělo a seděla k velikosti toaletního stolku, aby se s ní snadno manipulovalo a dala se zasunout pod stolek. Nezapomeňte si židličku pořádně vyzkoušet, abyste věděla, že na ní vydržíte i hodinu sedět a kulmovat si vlasy (například).

Vytvořte si vlastní toaletní stolek

Samozřejmě si můžete ulehčit práci a koupit si toaletní stolek z nabídky, ale pokud se vám žádný nelíbí, můžete si jej vytvořit. Pořiďte si stůl ve výšce, kterou požadujete. Případně jej nechte vytvořit na míru. Dále přikupte taburet či jakoukoliv stoličku. Pod stolek umístěte šuplíky, které poslouží jako úložný prostor na vše, co potřebujete. Vyzdobte ještě místo okolo stolku! Například pod sedátko dejte chlupatý kobereček, pod stůl umístěte praktický koš na odpadky (hodí se při odličování) a na zdi přidělejte poličku, na které budou vyčnívat kytičky a rodinné fotografie. A je hotovo!

Toaletní stolek

Co patří na toaletní stolek

Na stolek si můžete pořídit organizátory na kosmetiku, šperkovnice nebo květináčky, do kterých si umístíte štětce na make-up. Dále bude vypadat jistě pěkně stojánek na šperky v podobě stromu, květiny či slona. Pokud chcete, na stolek přidejte lampičku, zrcátko, svíčky, obrázky, talismany, hřeben, či kapesníčky.

Toaletní stolek

Udělejte si z toaletního stolku vlastní království, ve kterém budete ráda trávit čas a bude přesně takové, jaké jste si vysnila.

Zdroj fotografií: taofeminino.com.br, theyallhateus.com, zsazsabellagio.blogspot.cz, mxodern.tumblr.com, madebyuss.blogspot.cz, aspoonfulofstyle.com

 

Tagy článku: ,