Ať už potřebujete přizpůsobit nový domov, nebo renovujete starý, je třeba dbát při výběru nového nábytku do koupelny pozor na některé faktory. Koupelnový nábytek je ústředním bodem, který udává tón a styl celé místnosti. Existuje mnoho možností výběru, pokud jde o nábytek do koupelny tak si udělejte čas a vybírejte pečlivě nábytek pro svou koupelnu snů.

Zde je několik užitečných věcí, na které byste měli při výběru nábytku do koupelny myslet.

Změřte si prostor koupelny

Pokud renovujete stávající koupelnu, můžete být omezeni prostorem. Pokud máte v plánu zbourat některou stěnu a zvětšit prostor, pak už máte k dispozici více místa. Pokud však jenom potřebujete vyměnit starou skříňku za novou nebo koupit skříňku pro uložení ručníků a doplňků, pak je třeba si prostor, který máte k dispozici dobře změřit, abyste si domů nepřivezli skříňku větší, než máte místo pro ni. Menší skříňka není takový problém a dá se kreativně vyřešit zbývající prostor, třeba postavením umělé květiny, nebo stojanu na ručníky či vaše oblečení. Lépe však vypadá prostor se skříňkou přímo na míru. To však neznamená, že si ji musíte nechat na míru zhotovit, jenom dobře hledejte.

nábytek do koupelny

Vyberte si styl nábytku do koupelny

Předtím, než půjdete nakupovat nábytek do koupelny, si ujasněte, v jakém stylu chcete mít koupelnu, nebo v jakém ji už máte. Podle toho vybírejte skříňku. Někdo má koupelnu v provensálském stylu a tak se tam hodí kovové otevřené skříňky, někdo v moderním, a tak sáhne po lakovaném dřevě nebo mramorové desce pod umyvadlo. Jiný má raději klasiku a tak volí přírodní materiály. Ať už máte koupelnu v jakémkoliv stylu, volte nábytek, který do něj zapadne a nebude “vyčnívat”.

moderní nábytek do koupelny

Kolik umyvadel do koupelny?

Je třeba také vědět, kolik umyvadel v koupelně chcete, abyste podle toho vybrali skříňku pod umyvadla anebo zvolili pouze mramorovou či jinou desku, ve které budou umyvadla umístěny. Aby nebyli vidět odtoky, můžete k desce přidělat tyčku na závěs, kterým zakryjete nevzhledné odtoky umyvadel a prostor za závěsem se dá využít k uskladnění pracích prášků, prádelního koše nebo stoličky pro děti.

nábytek pod umyvadlo

Co dalšího byste měli vědět o nábytku do koupelny?

Měli byste být rozhodnuti jestli chcete rohové skříňky, skříňky, které budou zavěšeny na stěně nebo skříňky, které budou stát na zemi, doražené ke zdi. Je mnoho druhů montáže a mnoho druhů materiálu a tvarů je třeba si umět dobře vybrat a popřípadě se poradit s odborníkem.

dřevěný nábytek koupelna

Doporučujeme prohlédnout si katalogy na internetu a podívat se, jaký styl se vám líbí, a podle něj se inspirovat při nákupu nábytku do koupelny i dalšího příslušenství. Budete tak mít vše v jednom stylu a ještě si to můžete od výrobce rovnou objednat až k vám domů.

 

Tagy článku: