Naše domácnost si zaslouží šikovný, praktický a stylový nábytek, a to každá místnost našeho domova. Nejen kuchyně či obývací pokoje jsou totiž založeny na kvalitním vybavení. Tak jako obývací místnosti si i další pokoje zaslouží kvalitu a styl. Tak například koupelna, která je často opomíjená, přitom představuje jeden ze základních pilířů naší domácnosti. Proto bychom na koupelnu neměli zapomínat, ale naopak bychom jí měli věnovat zvýšenou pozornost.

Vhodný a stylový nábytek do koupelny

Vhodný a stylový nábytek do koupelny. © Zdroj: www.ikea.com

Možnosti dnešního trhu jsou nepřeberné a nabízejí nám širokou škálu kvantity i kvality. Každý, kdo si chce vybavit koupelnu stylově, funkčně a prakticky se může nechat inspirovat našim článkem, ve kterém se společně podíváme na to, jak by měl současný nábytek do koupelny vypadat.

Jaký nábytek do koupelny není vhodný?

V první řadě si řekneme, co bychom určitě neměli brát a jakému nábytku bychom se měli raději vyhnout. Někdy je totiž negativní vymezení vhodnější než vymezení pozitivní.

Berte v potaz kvalitu nábytku a nezaměřujte se pouze na styl. To znamená, že byste se měli raději vyhnout nábytku, který není určený do vlhkých prostor. Raději se vždy zeptejte a nenechte se obalamutit. Určitě víte, jak to v dnešním obchodním světě funguje – obchodník musí prodat, jinak letí, a tak vám kolikrát vnutí něco, co byste si jinak nekoupili.

Vhodný nábytek do koupelny je nábytek, co vydrží

Jak bylo uvedeno v předchozím odstavci, zaměřit byste se měli na nábytek, který je určen do vlhkých prostor. Nábytek by měl v koupelně vydržet jak změnu teplot, tak změnu vlhkosti a hlavně by měl obstát ve vysokých teplotách a při vysokém procentu vlhkosti. Nechcete přeci, aby se vám při relaxaci ve vaně začala odlupovat skříňka na ručníky.

Praktický a funkční nábytek do koupelny

Praktický a funkční nábytek do koupelny. © Zdroj: www.ikea.com

Praktický nábytek do koupelny

Z toho všeho vyplývá, že nábytek by měl být hlavně praktický. Z praktického hlediska nábytek i vybíráme. Dbejte na požadavky a rozměry vaší koupelny. Podle toho vybírejte vhodnou hloubku, šířku i výšku jednotlivých kousků. Říká se, že standardní hloubkou koupelnového nábytku je rozmezí 45 až 50 centimetrů. Zdali si vyberete spíše závěsný či naopak nožičkový nábytek, záleží jen a jen na vašem vkusu a možnostech vaší koupelny.

Nábytek do koupelny podle materiálů

Praktickým hlediskem nejsou pouze rozměry a odolnost, ale samozřejmě i materiály. Lépe řečeno, s odolností a kvalitou souvisí i materiály, z kterých by mohl být nábytek vyroben.

Nejčastějším materiálem pro koupelnový nábytek jsou MDF desky, tedy slisovaná jemná dřevěná drť, která je tmelená pryskyřicí. Takové MDF desky jsou následně opatřeny fóliemi a laky tak, aby nábytek vydržel vysokou vlhkost. Co se laků týče, důraz je kladen hlavně na počet vrstev. Čím vyšší počet, tím více je nábytek odolný. U většiny kvalitních značek se setkáte až s pěti vrstvami.

Nábytek do koupelny z MDF desek

Nábytek do koupelny z MDF desek. © Zdroj: www.tradewindsimports.com

Stejně tak na trhu najdete i nábytek z plastu, kovu či skla. Často se používá spojení jednotlivých materiálů, jako je například kombinace MDF desky a skleněných dvířek. Pro snadnou údržbu jsou vhodné i skleněné a plastové kousky.

Dřevěný nábytek do koupelny

Dřevěný nábytek do koupelny. © Zdroj: www.tradewindsimports.com

Nábytek do koupelny a bezpečnost

Nábytek do koupelny by měl být hlavně bezpečný, a proto volte nábytek se zaoblenými hranami. Takový nábytek se vám bude hodit zvláště, pokud máte malé děti, ale i pro vás samotné bude nábytek se zaoblenými hranami bezpečnější. Nikdy totiž nevíte, kdy vám v koupelně podklouzne na mokré podlaze či pohozeném mýdle nebo ručníku.

Bezpečný nábytek do koupelny

Bezpečný nábytek do koupelny. © Zdroj: www.iradio.ie

 

Tagy článku: