Základem kuchyně jsou úložné prostory, bez kterých se nikdo z nás neobejde. Ony úložné prostory jsou vlastně základem nejen kuchyně, ale v podstatě celého bytu. Každý z nás totiž neustále řeší, kam dát hrnce, talíře, skleničky, koření a jiné suroviny. V podstatě se sami sebe neustále ptáme stejně jako Jan Neruda: „Kam s ním?“ A právě proto jsme se dnes zaměřili na otázku řešení úložných prostor v kuchyni.

Většina z nás bydlí v malém bytě či malém domě a místo v něm nikdy není nazbyt, proto jím nemůžeme plýtvat. Takže asi málokdo z nás si může dovolit vlastní komoru, ve které bychom schovali všechno, co se nevejde do kuchyně, kuchyňských regálů a okrasných poliček. Jenže kam jinam takové nádobí, utěrky a ingredience na vaření dát?

Rohové zásuvky jako ideální úložné prostory

Jedním z nejideálnějších úložných prostorů jsou rohové zásuvky. Ptáte se proč? Je to jednoduché. Stačí si uvědomit, že kuchyňské linky jsou většinou rohové a přitom právě rohy jsou většinou nevyužité. Ale proč? Vždy v rohu se sbíhá úložný prostor s obou dvou regálů, takže rohové police představují ten největší úložný prostor, který bývá většinou zcela nevyužitý.

Rohové zásuvky jako ideální úložné prostory

Rohové zásuvky jako ideální úložné prostory. © Zdroj: www.homedit.com

Úložné prostory pro nože, vařečky a naběračky? Většinou tu vůbec nejsou!

Kam dáváte nože? Existuje vůbec nějaký ideální úložný a bezpečný prostor, kam bychom mohli nože uložit? Není to jednoduchá otázka a asi na ni nenajdeme ani jednoduchou odpověď. Tento bod platí hlavně pro rodiny s malými dětmi.

Nože můžete báječně ukrýt v celodřevěné polici s vyřezanými prostory přímo na tvar nože.

Úložné prostory pro nože, vařečky a naběračky?

Úložné prostory pro nože, vařečky a naběračky? © Zdroj: www.homedit.com

Otevřené police jako nekonečné úložné prostory

Úložné prostory pro nože. © Zdroj: www.homedit.com

Otevřené police jako nekonečné úložné prostory

Většina z nás využívá spíše uzavřené úložné prostory, ale zajímavým řešením jsou spíše otevřené police, na které se sice trošku více práší, ale na druhou stranu je můžete využít hned.

Otevřené police jako nekonečné úložné prostory

Otevřené police jako nekonečné úložné prostory. © Zdroj: www.homedit.com

Hluboké úložné prostory v podobě vysouvací police

Police, které jste dříve nemohli využít zcela, protože byly příliš hluboké, nyní můžete využít až do posledního milimetru. Jak toho docílit? Stačí do nich jen „namontovat kolečka“.

Hluboké úložné prostory v podobě vysouvací police

Hluboké úložné prostory v podobě vysouvací police. © Zdroj: www.homedit.com

Vysouvací kuchyňská deska

Vysouvací kuchyňská deska. © Zdroj: www.homedit.com

 

Tagy článku: