Sedací souprava je jeden z nejdůležitějších kusů nábytku v obývacím pokoji. Bude zabírat velký prostor, je třeba, aby se tam hodila vzhledově, a zároveň aby byla pohodlná. Připravili jsme si pro vás pár tipů, na co si dát pozor při výběru sedací soupravy.

Barva sedací soupravy

Barevně by sedačka měla ladit se zbytkem pokoje. K oranžové stěně proto určitě nevolte modrý gauč. Raději se pohybujte v decentních klasických barvách, kterými určitě nic nezkazíte. V první řadě budete uvažovat, že na bílé sedačce bude všechno vidět, ovšem ani černá není bez chybičky. Na té budou také krásně vidět zrnka prachu. Vzorované sedací soupravy už jsou pro odvážnější, kteří jsou si jisti, jak je zakomponují do interiéru. Pokud máte malé děti, můžete pouvažovat nad potahem, který budete moci vyprat a měnit.

sedací souprava jak vybrat

Materiál sedací soupravy

Máte nepřeberné množství materiálů, z kterého můžete vybírat. Na první pohled se zdá být kožený gauč nepraktický a někdo by i konstatoval, že z něj jde špatně odstranit špína. Já naopak poznala kamarády, kteří si nemohou vynachválit údržbu takové pohovky. Existují přípravky speciálně na kůži, s kterými lze všechno očistit snadno. Dále je to na vkusu každého, co se Vám líbí a hodí do Vašeho stylu bydlení.

Správná velikost sedací soupravy

Nepřeceňujte se a před návštěvou prodejny s nábytkem si prostor vyměřte. Možná se Vám bude zdát, že to máte v oku, ale to nemusí být tak úplně pravda. Samozřejmě každý si přeje mít obrovskou sedačku, na které se rozvalí a bude se dívat na svůj oblíbený seriál. Pokud máte ten prostor, jděte do toho!

Pokud k Vám chodí často návštěvy, nezapomeňte na křeslo, případně taburet. Mačkat se 10 lidí na jedné sedačce? Uf… to není žádný osobní prostor.

Důležitým kritériem je výška opěradla. Pokud Vám opěradlo končí v polovině zad, nebude to příliš pohodlné posezení. Raději zaboříte svá záda do měkkých polštářů, že ano?

Vlastnosti sedací soupravy

Někteří budou jistě požadovat také to, aby se sedačka dala rozložit. To se bude hodit, pokud u Vás bude chtít přespat návštěva, případně když někdo z rodiny rád usíná na gauči u televize nebo chrápe a v ložnici se s ním proto nedá spát. Otestujte proto, zda je sedačka natolik pohodlná a nic Vás netlačí, aby se na ní dalo pokojně spát.

Nenechte se odradit, jestliže se Vám zdá v obchodě pohovka příliš tvrdá. Časem jak na ni budete sedat, se prosedí a změkne. Naopak již při nákupu příliš měkké sedačky by se mohla více prosedět a vznikly by na ní prohlubně.

Sedací soupravu dolaďte polštáři

Pokud jste zvolili velmi jednoduchou barvu, jako třeba šedou, černou či bílou, máte prostor pro polštáře a všelijaké dečky. Právě velké chlupaté polštáře dodají sedačce nejen na estetice, ale také na pohodlí. Opřete se o polštář, můžete si tam také lehnout nebo se jen s chlupáčem pomazlit.

K sedací soupravě rozhodně krb

Dovedete si představit větší pohodu, než když sedíte na pohodlné sedačce, přikryti peřinou, v ruce knížka a díváte se na krb, v kterém praská a hoří dřevo? To je panečku nádhera!

krb sedací souprava výběr

Na výběr máte z mnoha stylů (moderní, klasický, rustikální, avantgardní), materiálů a barev. V případě stavby krbu na klíč bude vše rychlé a majitel se může ihned nastěhovat, firma poskytuje záruku a v smlouvě se dohodnete na přesném termínu a ceně.

 

Tagy článku: