Už jste si příliš zvykli na vzhled vašich pokojů? Už vás nudí interiér vašeho bytu či domu a toužíte po změně? Ale nemáte odvahu, chuť nebo finance na velkou změnu? Tak vězte, že nemusíte dělat obrovské změny, abyste odstranili všednost. Tento efekt dosáhnete i změnou maličkostí, jakými jsou například závěsy, kliky, věšáky, či interiérové dveře.

Závěsy

Záclony a závěsy na oknech mají velký povrch; pohled na ně padne automaticky. Zejména pokud jsou výrazné. Záclony se dají koupit i barevné, ale doporučujeme se krotit. Praktičtější jsou pořád bílé. Popustit uzdu fantazii však můžete při závěsech. Hrajte si se vzory, barvami, výšivkami nebo potiskem.

květované závěsy obývák

Výrazné dvoubarevné květované závěsy v obýváku zaujmou hned na první pohled. © N/A

Kliky

Nejen dveře samotné, ale i kliky mohou změnit pocit z interiéru. Doporučujeme něco méně obvyklé než obyčejné kliky na dveřích, které známe z paneláků stavěných za dob socialismu. Takové krásné lesklé interiérové kliky zaujmou zrak i hmat. Materiálově jsou z pochromovaného kovu. No podobný efekt dosáhnete i různě strukturovanými a tvarovanými klikami.

kliky a madla na dveře

Kliky a madla na dveře. © N/A

Ke klikám kombinujte stejně sladěné úchytky na skříňky v kuchyni, v obývacím pokoji, v ložnici, … zůstaňte v barvě – černé laďte s černými, lesklé stříbrné s lesklými stříbrnými apod.

Nástěnné hodiny

Máte několik nevyužitých hřebíčku ve stěně? Nebo máte prázdnou zeď a chtěli byste změnu? Zkuste nástěnné hodiny. Ty mohou tvořit středobod pozornosti celé místnosti nebo jen jedné ze stěn. Čím větší a hlasitější, tím více zaujmou. Pozor ale na spánek, abyste kvůli hlučnému tikání netrpěli nespavostí. Někteří výrobci garantují tichý chod, zeptejte se na takové prodejce.

nástěnné hodiny římska čísla

Nástěnné hodiny s římskými číslicemi. Zdroj: pixabay.com