Nový trend v bydlení se staly celoskleněné dveře. Nejenom že příjemně odlehčí interiér, vnesou však do pokoje také více světla. V interiéru působí výrazně a jsou nepřehlédnutelným prvkem interiéru. Pokud hledáte zajímavé řešení, jak odlehčit interiér, může pro vás být toto řešení dveří zajímavou volbou. Dají se skvěle kombinovat s ostatními prvky v interiéru, což jistě také velmi oceníte.

Proč volit skleněné dveře?

Důvod proč vyměnit dřevěné dveře za celoskleněné je určitě ten, že dají prostoru nový rozměr. Hodí se všude tam, kde chcete propojit více prostorů v jeden. Hodí se jak do velkých, tak i do malých místností. Do prostorů, kterým chcete vdechnout nový vzhled. Skleněné dveře propouští dostatek světla, ale zároveň nabízí i dostatečnou intimitu, která je žádaná například v případě koupelny či ložnice.

celoskleněné dveře

zdroj fotografie: willowdecor.blogspot.cz

Typy skleněných dveří

Výrobci nabízejí několik variant skleněných dveří. Nejběžnější jsou asi otočné dveře. Tyto dveře se otevírají pouze jedním směrem buď k sobě, nebo od sebe.

celoskleněné dveře

zdroj fotografie: apartmenttherapy.com

Další variantou jsou posuvné dveře. Jsou velmi ideální do menších prostorů, díky velké úspoře místa. Dveře se posouvají buď do pouzdra ve zdi, nebo jsou posuvné po zdi. Základními důvody proč vybírat právě posuvné dveře po zdi jsou především úspora místa a to, že se samotné posuvné dveře stávají designovým interiérovým prvkem, který ve spojení s použitými materiály dodá každému interiéru moderní a originální vzhled.

celoskleněné dveře

zdroj fotografie: gravityhomeblog.com

Poslední varianta jsou kyvné dveře, které se otevírají oběma směry. Kyvné dveře jsou vhodné především do vysoce frekventovaných prostorů. Umožňují snadný a rychlý průchod z obou stran bez nutnosti otevírání rukou.

Cena celoskleněných dveří

Na trhu je spousta výrobců, kteří se zaměřují na výrobu celoskleněných dveří. Pokud chcete do svého interiéru tyto dveře, zaměřte se především na renomované firmy, jejichž dveře jsou certifikované. Budete mít jistotu, že jsou tyhle dveře opravdu bezpečné a navíc kvalitní.

celoskleněné dveře

zdroj fotografie: decocrush.fr

Cena těchto typů dveří se pohybuje od 3 000 Kč až do 14 000 Kč někdy i více. Záleží na zvolení typu skla či kování, které výrobci nabízejí. Druh kování je většinou nerezová ocel nebo hliník. Používá se hlavně na kliku, či panty.

Celoskleněné dveře mají také své nevýhody

Je jasné, že i tyhle dveře mají své nevýhody. Většina těchto dveří nejsou zvukotěsné, a co se týče tepla, tak to také příliš neudrží. Při výběru musíte klást hlavně velký důraz na bezpečnost.

 

Tagy článku: , , , ,