Ložnice má být oázou klidu, kde načerpáme energii. Půjde to lépe, když se v ní budete cítit příjemně. Proto se vyplatí ji pěkně zařídit. V následujícím článku vám představíme 5 nejoblíbenějších interiérových stylů a poradíme, jak na ně.

Vintage objevuje kouzlo starých kusů

Pokud patříte mezi milovníky vintage stylu, neobejdete se v ložnici bez autentických originálů. Po nábytku se zkuste podívat v bazarech nebo na půdě. Pokud na vhodné kousky nenarazíte, natřete například komodu speciálním nátěrem, který jí dodá patinu.

Do interiéru volte pastelové barvy. Ve vintage stylu je oblíbený motiv květin, který skvěle uplatníte například na povlečení. Místo klasické nástěnky si do ložnice zavěste starodávnou tabuli, na kterou můžete psát odkazy křídou.

vintage styl bydlení

Zdroj: pixabay.com

Útulná a přece stylová – taková je Provence

Francouzský venkov, prostřený stůl na zahradě a omamná vůně levandule. Takové obrazy se nám vybaví, když se řekne provensálsky styl. V českých domácnostech se nyní těší velké popularitě.

Interiér laďte do bílé barvy a na doplňcích a povlečení využijte motiv levandule. Nábytek si pořiďte z masivního dřeva v přirozené úpravě. Například postel může být i z tepaného kovu.

Provence styl bydlení

Zdroj: dollarphotoclub.com

Pařížský styl milují všechny princezny

Francie je proslulá i svým pařížským stylem. V něm se mísí městský chic s duchem aristokratické společnosti. S tímto stylem je spojen i určitý zámecký luxus.

Proto se hodí postel s vysokou a pohodlnou matrací jako například Curem C 4500, která je vysoká dokonce 25 centimetrů. Použijte také velké množství dekorativních látek. Hodí se na:

  • závěsy,
  • přehoz přes postel,
  • nebesa nad postelí.

Minimalisté nesnesou zbytečnosti

V oblibě je i minimalistický styl. Jak už napovídá jeho název, je jednoduchý a funkční. Interiér často kombinuje bílou a šedou barvu, a skvěle v něm využijete například povlečení White Grey.

Obyčejný interiér obvykle doplňuje několik kontrastních prvků. Minimalistický styl si však nepotrpí na zbytečnosti, proto i tyto věci musí plnit svou funkci. Dobrou volbou je například neotřelý taburet se zajímavým vzorem.

minimalizmus jako styl bydlení

Zdroj: dollarphotoclub.com

Nostalgický šmrnc retro stylu

Zatímco vintage styl se vrací do dob před 2. světovou válkou, retro napodobuje prvky z 2. poloviny 20. století. Mezi oblíbené materiály té doby patří chrom, plast a umakart. Retro interiéry bývají doplněny například budíkem, přenosným rádiem a stylovým toasterem.

Plasty časem degradují a tak je možné, že původní kousky v dobrém stavu už neseženete. Nevadí, v obchodech dostanete novodobé napodobeniny. Do retro ložnice se například perfektně hodí i postel z přírodního buku nebo třešně.

retro styl bydlení

Zdroj: dollarphotoclub.com

 

Tagy článku: ,