Které trendy bydlení přináší rok 2018? Některé trendy pochopitelně zůstávají z minulých let, některé vás ale třeba mohou překvapit. Chystáte-li se zařídit nový byt, pak si tento článek přečtěte obzvláště důkladně. Ale i vy, kteří už máte zařízeno, čtěte dál. V obraze by měl být úplně každý. 

Letošku velí originalita. Něco výjimečného, neotřelého, jen vašeho… Tento rok si žádá, abyste odkryli světu svou uměleckou tvář a vykouzlili místo, kde se bude každý cítit jedinečně. 

Barvy přírody mezi trendy v bydlení pro rok 2018

Nejdříve si zmíníme barvy. Barvy se stejně, jako celý duch letošního bydlení nesou v tónech přírody. Jedná se tedy především o zelenou. Někteří zase preferují ultra violet. Velmi trendy ale letos budou jakékoliv pastelové odstíny. Top barvou pak purpurová až švestková.

purpurový pokoj barvy top

Pokoj v odstínech purpurové. © Simon Upton

trendy v bydlení 2018

Zelené křeslo v interiéru krásně vynikne © Kary Shea

pastelové barvy interiér ložnice

Pastelová růžová barva v ložnici. © Joshua McHugh

Čemu se vyvarovat:

  • Barvy, jako zelená a fialová s trochou nešikovnosti dokáží proměnit dobrý záměr v nevkus. S těmito byrvami je nutno zacházet s opatrností a příliš s nimi nekombinovat.
  • Příliš tmavé barvy jsou letos také out. Myšlen je tím především nábytek. Letošní rok velí světlému prostoru. 

Nejvíce originální interiéry 2018

Bydlení letošního roku se silně inspiruje styly jako je hygge, skandinávský styl a pochopitelně retro. Trendem je letos kombinace moderního se starým. Není to nic lehkého a vyžaduje to trochu designerského citu. S trochou odborné pomoci, popřípadě internetu, ale můžete vykouzlit přímo nevídané divy.

Kov, masivní neopracované dřevo, sololit, měd, zlaté tóny, pěna, kožešiny, beton… Zde je také potřeba se vyvarovat překombinovanosti. Originální materiál má v domě naopak vyniknout.

betonová zeď- trend 2018

Betonová zeď je naprosto originální. © PIRO4D

barevný interiér 2018

Různobarevně sladěný interiér. Zdroj: interiorzine.com

Jak jsme již zmiňovali, letošku velí příroda! Nebojte se tedy žádných experimentů v podobě špalku na sezení či například dřevěného nádobí. Dřevo není jen jediný přírodní materiál. Například kámen, váš dům skvěle oživí.

Čemu se naopak vyvarovat:

  • Příliš velké retro může hraničit až s nevkusem. Nikdo přece nechce mít v domě vetešnictví.
  • Tuctový nábytek z hladkého lakovaného dřeva už je dnes dávno out. Používají se masivní či alespoň co nejvíce přirozeně vypadající materiály. 
  • Kůže už letos moc nefrčí. Kožená sedadla obdivu moc neshledají.
  • Prosklený stůl letos také není v módě.
  • S kamenem opatrně. Příliš mnoho kamenných prvků může z místnosti odvést útulnost. 
  • Linoleum letos také pokud vynechte.

Trendy nábytek 2018

V roce 2018 budou v kurzu barevné pohovky a sofa, stoly, židle a další nábytek na úzkých nožičkách a stojanech, konferenční stolky s netradičním designem.

bydleni 2018 trendy

Žlutá a zelená pohovka. Zdroj: interiorzine.com

domácnost tipy 2018

Netradiční pohovky a stolek. Zdroj: interiorzine.com

trendy bydlení 2018

Moderní byt v roce 2018. Zdroj: interiorzine.com

nábytek 2018 obývací pokoj

Stolky na úzkých nohách. Zdroj: interiorzine.com

Zeď, která žije

Tento rok si přitáhly tapety s jednoduchými vzory. Chcete-li být opravdu cool, vyberte je v pastelových barvách. Kombinace barevných pruhů, může vaše bydlení neuvěřitelně zjemnit a vyladit. Jednobarevným nátěrům velí světlejší barvy. Pokud ale chcete něco netradičního, vyzkoušejte tabulový nátěr. Jedná se o černou barvu, která na vaší zdi vykouzlí povrch tabule. 

Originální zeď

S takovouto zdí se váš domov rozzáří ©Liana Mikah

trendy vzory na zeď

Trendy přírodní vzory na zeď. © RoyalDesignStudio

tabulový nátěr do pokoje

Tabulový nátěr v dětském pokoji. © N/A

Svou zeď také můžete obložit materiály, jakými je akulit či dřevotříska. Měkčí materiál lze využít, jako nástěnku. Každopádně tyto materiály vypadají naprosto perfektně. 

Čemu se vyvarovat:

  • Křiklavé nebo složitější tapety jsou vhodné pouze pro nevýrazný sjednocený interiér, který tím vyzdvihnou.

Rostliny do bytu

Neboť letošku velí příroda, pochopitelně si to nevystačí pouze s materiály. Květiny by měli představovat nedílnou součást každého bytu. Pokojové fialky, orchideje, sukulenty a palmy už jsou poněkud z kola ven. Na řadu přichází nové exotické rostliny, jako eukalyptus či bambus. Stále in zůstává i kaktus. Z evropských rostlin zůstávají v módě bylinky a další jedlé kousky. 

Čemu se vyvarovat:

  • Nevkusné květináče – Dbejte o slazenost a jednoduchost
living 2018 trendy

Kaktusy v moderní jídelně. © Benjamin Moore

pokojové rostliny okno orchidea

Orchidey pověšené před oknem.

Dejte do bydlení sebe

Ať už se rozhodnete pro cokoli, rozhodujte se podle sebe. Věřte, že vy jste ten nejlepší designer svého bytu. Nikdo jiný do něj nedokáže dát to co vy. Jen vy v něm budete bydlet. Inspirujte se, ale nekopírujte a nepodléhejte výstřelkům. Raději vše dvakrát zvažte a pořádně si vše rozvrhněte a promyslete. 

 

Tagy článku: , ,