Rozhodli jste se, že půjdete s dobou nejen co se týče vašeho vzhledu, ale i toho jak bydlíte? Nebo si váš domov právě stavíte či rekonstruujete? V tom případě si nesmíte nechat ujít trendy na bydlení pro rok 2017. Které pro tento rok vedou?

Zemité tóny jsou dobrá volba – trendy bydlení 2017

Pokud chcete být trendy, zapomeňte na křiklavé kombinace barev. V tomto roku budou to pravé zemité, přírodní barvy, protože se tento rok vyznačuje především návratem k přírodě. Proto vynechejte do očí bijící tóny a vsaďte na hnědou a zelenou. Možností je spousta. Obě barvy mají široké spektrum odstínů a každý si najde takový, který ho osloví. Třeba taková skořicová nebo olivová může působit hezky.

trendy v bydlení 2017

Dalším trendem jsou také sluníčkově žlutá barva, hnědá barva listí nebo hlubokého lesa. Přírodní barvy zkrátka ovládnou letošní rok.

Orientální a tropické potisky, vzory a předměty

V roce 2017 jsou v kurzu orientální a tropické potisky a vzory. Vsaďte na závěsy s palmovými listy, orientální sošky a vázy, obrazy s výjevy dobývání “Nové země”, z čas conquistadorů apod. Kombinujte je s barvami výše zmiňovanými a budete mít nadčasové moderní bydlení.

trendy bydlení 2017

Foto: François Halard. Zdroj: Vogue

Pryč se zbytečným leskem v roce 2017

Doba kdy vše lesklé bylo trendy je pryč. Ať šlo o spotřebiče, úchyty na skříňkách nebo obklady. Kovovými prvky v jakékoliv barvě nikdy nic nezkazíte, ale co takhle zkusit něco přírodnějšího, než je ocel a zlatá barva? Trend velí návrat k přírodním materiálům. Mezi ty patří dřevo, kámen, matné plochy (zapomeňte na broušený mramor). Špatnou volbou také není korek, který můžete zakomponovat jak do kuchyně, tak na nějakou slušivou nástěnku, kam si poté budete moct přišpendlit jakoukoliv zajímavost.

trendy v bydlení 2017

Pamatujete si také na dřívější trend proutěného nábytku? Ten nebude vzhledem k letošní bytové módě ani trochu krok vedle. Právě naopak.Zakomponujte trendy proutěný nábytek do vašeho interiéru a okouzlete jím sami sebe i vaši návštěvu.

Soukromí je soukromí

V posledních letech architektura zaznamenala posun a lidé si nechali dělat svá obydlí dost otevřeně. Co se týče ploch a místností, všude vítězila otevřenost dávající pocit většího prostoru, zato méně soukromí. Proto nebude špatná volba prodělit prostory například policemi nebo zástěnami, které pokoj hezky rozdělí.

trendy v bydlení 2017

Samozřejmě, spousta lidí má kuchyni, jídelnu a obývák dohromady. Jen je to občas nepraktické. A například hezky vyvedená zástěna nebo zasunovací stěna udělají v případě nouze velkou službu.

Zdroj fotografií: unsplash.com, pixabay.com, forcreativejuice.com

 

Tagy článku: ,