Šedesátá léta byla v mnohých ohledech léty hvězdnými. Vždyť zlatá šedesátá se jim neříká pro nic za nic. Bylo to báječné a úrodné období pro design, filmy, literaturu i politiku. Dnes se však pobavíme jen o designu. Pokud se vám zlatá šedesátá líbí, dozajista se vám bude líbit i retro styl bydlení. Jak by měl retro styl vypadat a jaké doplňky bychom měli v retro aplikovat?

Pokud jste stejně jako já staromilci, milovníci filmů pro pamětníky, starých šansonů Edith Piaf a hudby R. A. Dvorského, kultury šedesátých let, designu a stylu starých dob, pak určitě čtěte dál. Dnes bych se ráda zaměřila na retro styl bydlení. Pokud jste tedy zastánci názoru, že nábytek a hvězdný styl nestárnou, pak určitě čtěte dál.

retro kuchyňe

Retro styl v bydlení, retro spotřebiče v retro kuchyni. © Zdroj: www.homedit.com

Retro styl se v posledních měsících vrací do módy, aplikuje se v designu, interiérech, ale také módě či reklamě. A je-li něco v módě, pak je to moderní, což znamená, že staré retro je opět moderní. Ač to zní jako paradox, je tomu tak.

Retro se navíc dá kombinovat s jiným moderním vybavením. Budete-li si chtít váš byteček vybavit v retro stylu, pak nemusíte kupovat nový nábytek, ani jej shánět po rodičích. Stačí aplikovat několik stylových doplňků nebo kousků nábytku a jste za vodou.

retro lampa

Retro lampa jako stylový retro doplněk. © Zdroj: www.homedit.com

retro podlaha

Retro podlaha v kuchyni. © Zdroj: www.homedit.com

Co je pro retro styl bydlení typické?

Retro styl si potrpí na sytější barvy. Co se vzorů týče, dává přednost geometrickým tvarům, ale také hippie květinám, které používal všude – na polštářích, přehozech, ubrusech, závěsech i záclonách.

retro pohovka

Retro obývák s retro křeslem. © Zdroj: www.homedit.com

retro radio

Retro styl v bydlení vytrvoříte pomocí doplňků. © Zdroj: www.homedit.com

Retro syntetické materiály

Vše bývá doplněno výraznými doplňky vyrobenými ze syntetických materiálů. Do bytečku vám bude stačit pár doplňků, které můžete hledat u svých rodičů, tetiček a strýčků. Zastavit se můžete i do starožitnictví nebo bazaru. Pokud chcete kopii retra, nebo nové retro, stavte se do běžného designového obchodu, který má na skladě vše, co je zrovna IN.

retro telefon

Retro telefon pro volání do dávné historie. © Zdroj: www.homedit.com

Které doplňky byste měli volit?

Vyzkoušejte plechové cedule, staré plakáty, retro hodiny a spotřebiče, retro židle a křesla, atd.

retro židle

Retro nábytek v podobě stylových židlí. © Zdroj: www.homedit.com

 

Tagy článku: