Většina lidí dnešní doby bydlí v malém bytě, ve kterém se cítí stísněně. Pojďme s tím tedy něco udělat. I malý byt totiž může mít svoje kouzlo. Pokud nevíte, jak na to, tak se nechte inspirovat.

Ptali jste se někdy sami sebe, kolik prostoru vlastně potřebujete? Jak velký by měl být váš byt? Člověk začíná ve velkém domě, kde vyrostl s rodiči, pak jde do malého bytečku, ve kterém se zase těší do velkého domu, který si pořídí na stará kolena. Je to neustálý kolotoč, ale co kdybychom si místo velikého domu užili malý prostor, ve kterém bydlíme nyní?

V tomto článku se můžete nechat inspirovat a udělat ze svého malého bytu úžasné místo na zemi, které se stane vaším dokonalým domovem.

Stylový malý byt potřebuje design

Vybavujete-li si malý byt, měli byste si v první řadě zvolit některý z desénových stylů, který z toho malého prostoru udělá kouzelné místečko s vlastním příběhem a šmrncem. Je jen na vás, který styl si vyberete, zdali zvolíte Provence, industriální či naopak rustikální styl, modernu či Vintage. Vy jste králem svého domova a váš domov je vaším královstvím.

Malý byt plný stylu

Stylový malý byt plný stylu. © Zdroj: www.homedit.com

Stylový malý byt nemá místo pro jídelní stůl?

Většina malých bytečků se musí obejít bez jídelního stolu. Kam byste ho také dali, když máte jen jednu malou místnost, ve které musíte žít? Vyzkoušejte jídelní stůl zabudovat do stěny, a to hezky nenápadně. Vypadá to jako skříň, ale když ji otevřete, vypadne na vás stolek i s lavičkami.

Malý byt bez jídelního stolu

Stylový malý byt bez jídelního stolu. © Zdroj: www.homedit.com

Malý byt jako hezký obývací pokoj

Stylový malý byt jako hezký obývací pokoj. © Zdroj: www.homedit.com

Po otevření skříňky se vám otevře místo s jídelním stolem

Po otevření skříňky se vám otevře místo s jídelním stolem. © Zdroj: www.homedit.com

Stylový malý byt bývá bez kuchyně?

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na kuchyň. Díky zabudování stolku i postele do stěny vám vznikne prostor pro kuchyni. Však víte, že většina malých bytů má místo kuchyně jen malý sporáček a nic víc. Jenže nemusí tomu tak být. Nechte se inspirovat fotografiemi.

Malý byt s kuchyní

Stylový malý byt s kuchyní. © Zdroj: www.homedit.com

Malý byt s kuchyní i sporákem

Stylový malý byt s kuchyní i sporákem. © Zdroj: www.homedit.com

Stylový malý byt nepozře postel?

A stejně tak, jak tomu bylo u jídelního stolu, tomu může být i u řešení místa pro postel. Nebaví vás spát na pohovce? Tak si zabudujte postel do zdi, a to nejlépe v místě pohovky. Pak stačí jen sklopit stěnu a odkryje se vám pohodlná postel.

Malý byt, kde se spí na pohovce

Stylový malý byt, kde se spí na pohovce. © Zdroj: www.homedit.com

Malý byt se sklápěcí postelí

Stylový malý byt se sklápěcí postelí. © Zdroj: www.homedit.com

 

Tagy článku: , ,