Hodně velkou část trávíme právě v posteli, tak proč z něj neudělat luxusní hnízdečko vašich snů a odpočinku? Pokud toužíte cítit se každý večer, jako v luxusním pětihvězdičkovém hotelu, pak je tento článek určený právě vám. 

jak vytvořit luxusní postel

Vybrat si barvy je základ

Vytvořit luxusní vzhled postele není vůbec složité. Je důležité hlavně umět se správně rozhodnout a vybírat kvalitní materiály, které luxusní vzhled zaručí. Tak na začátek je důležité si vybrat, mezi jakými barvami se chcete pohybovat. Ujasnit si základní vzhled vaší budoucí postele a toho se pak držet při nakupování a realizování.

Třeba obyčejná bílá barva působí velmi luxusně. Doplněná o jednobarevný přehoz nebo pléd působí báječně a navíc máte velkou možnost kombinovat dekorační polštáře různých vzorů a barev. Proto byste měli volit povlečení jednobarevné a stejně tak i přehoz. Dekorace na posteli pak můžete volit barevné podle své nálady, oblíbené barvy vás a vašeho partnera anebo třeba podle ročního období.

Je však třeba dbát na minimalismus a nepřehnat to s barevnými kombinacemi, jelikož byste pak mohli místo luxusní postele vytvořit třeba luxusní cirkus a to určitě není vašim snem.

čelo postele

Velmi luxusně také působí vhodně vybraná tapeta za postelí, která doplňuje celý vzhled. Pokud vaše postel nemá čelo, není vůbec od věci si čelo doplnit. I to patří k těm nejluxusnějším postelím. Postupy na výrobu čela postele se to na internetu jenom hemží. 

Kvalitní matrace je základ luxusu

Na správně vybrané matraci se nejenom dobře spí a relaxuje, ale působí také pohodlným pocitem, který k luxusu neodmyslitelně patří. Při výběru byste tedy měli dbát na kvalitu. Ideální je matrace z paměťové pěny. Čím více vrstev bude mít vaše postel, tím lépe se vám z ní bude ráno vstávat. Navíc bude působit načechraným pocitem. Proto si můžete na sebe dát třeba dvě matrace, nebo pořídit vysokou kvalitní matraci s více vrstvami.

Povlečení hraje velkou roli

Nejluxusnější světové hotely jako je třeba Hilton věnují spoustu času zjišťování, co udělá postel pohodlnou. S překvapením došli k závěru, že je to právě povlečení, které dělá postel tak pohodlnou. Nejpříjemnější je bavlna, jak se osvědčilo od návštěvníků hotelů. Proto kvalitní bavlněné povlečení dodá pohodlí vaší posteli i nádech luxusu.

luxusní postel

Polštáře a zase polštáře

S polštáři to rozhodně nepřehánějte, mohlo by se stát, že byste se v nich za chvilku topili. Jsou však neodmyslitelnou dekorací každé luxusní postele v hotelu. Správně vybrané barevné kombinace, materiály i vzory zaručují dokonalý vzhled každé postele. Kombinovat můžete jak malé tak i velké polštáře a vytvořit tak elegantní kompozice na vaší posteli. Nejlepší inspirace se berou z vlastních vzpomínek z hotelů anebo fotografií těch vysněných postelí. Každou totiž můžete napodobit a vytvořit si její kopii doma a za poloviční cenu.

jak vytvořit luxusní vzhled postele

Přikrývka pro dva nebo každý zvlášť?

Přikrývka by měla být nadýchaná, ale neměla by být těžká, aby se vám pod ní dobře spalo. Ideální je péřová na zimu a nějaká lehčí deka na léto. Tu letní pak můžete použít jako další vrstvu na zimu. Další otázkou k vyřešení je, jestli mít jednu peřinu pro dva, pokud spíte s partnerem anebo každý svou. Každá volba má své plus i mínus. Pokud je partner soukromník a rád z vás v noci strhává peřinu v domnění, že patří jemu, pak určitě volte pro každého svou vlastní, abyste se v noci nevzbudila s drkotajícími zuby a pocitem chladna.

luxusní postel jako v hotelu

Zvolit deku nebo přehoz?

Přehoz je velmi elegantní a vkusně doplňuje celkový vzhled postele. Celé lůžko jim nemusí být pokryté. Postačí v spodní části, kde vám bude zahřívat v noci nohy a pokud vám bude opravdu velká zima, povytáhnete jej a přikryjete se jim celá. Přehoz nebo deka má funkci hlavně v tom, že vám pomůže dodekorovat vzhled vaší postele jednoduchým krokem. Právě bez něj se neobejde luxusní postel, která má napodobit ty z pětihvězdičkových hotelů.

 

 

Tagy článku: , ,